Vypukla vojna medzi arabmi a židmi pri vyhlásení židovského štátu. V Moskve sa stretnú dvaja bradatí s pajšlami... ... a ty si počul, že naši našich našimi zbraňami bijú?
ale toto pozadie som nepoznal. Netusil som. V mojej mladosti bol v tlaci podavany obraz muza, Americana, ktory sympatizoval so Sovietskym zvazom. Vedel som o jeho velmi dlhych kontaktoch, casovo aj kvantitou, no ale: velmi malo. NAozaj K+ za tento clanok a dakujem!
pseudovedecke clanky, ktore sa len tak hemzia udickami nizsie menovanych typov a vkladanymi vykricnikmi. I keby 95% z toho bolo ok, zvysnych 5% je bulvarizacia najhrubsieho zrna. Preco ste si to vsimli? Och.
"z angličtiny Arm and Hammer - ruka a kladivo - iba slovná hračka, vrtoch Júliusa Hammera alebo znamenalo toto meno niečo viac?" "Takže sa už v úvode tlačí na jazyk nevyslovená otázka, či azda platilo pri výbere mena prvorodeného syna Júliusa Hammera známe nomen omen, alebo ....?" "Dalo by sa s parafrázou povedať, že v období Stalinovej éry a neskôr boli dva veľmi silné komunistické média: známy denník moskovská Pravda, nasledovaná dvojkou - denníkom New York Times. (silná káva? - ani nie....)"
Dobrý deň, nedá mi to ale musím reagovať na Váš príspevok. Ak sa domnievate, že fakty uvedené v článku nie sú pravdivé, treba konkrétne napísať v čom, lebo mojím cieľom nie je nič bulvarizovať, skôr naopak. Na Hammerovi som pracoval dosť dlhú dobu na to aby som mohol pri niektorých faktoch vložiť aj svoju úvahu, ak s ňou nesúhlasíte je to v poriadku, ale nazývať to bulvárom, to veru neviem.
Je tu mnoho zaujímavých a väčšinou aj u nás neznámych faktov. Bolo by zaujímavé zamyslieť sa, prečo v medzivojnovom období bolo v USA tak veľa významných a vplyvných osobností, ktoré sympatizovali s komunizmom a ZSSR. A to napriek tomu, že vtedy sa trestalo väzením aj za nahlas prejavené sympatie. Neskôr existovali dve kampane zlikvidovať tieto sympatie, jedna sa odohrala v Hollywoode a druhá vo vysokej politike v podobe tzv. McCarthyzmu. V Hollywoode sa na kampani aktívne podieľal aj Reagan a doplatili na to početní a svetoznámi umelci, ako Chaplin, Bertold Brecht, O. Welles, l. Hughes, a ďalší. Zaujímavé je to, že paralelne s týmito kampaňmi prebiehali politické procesy vo východnej Európe, pravda v opačnom garde. Skrátka, bolo to paranoidné obdobie.